top of page

Pınar Bal Özalp

(Kurucu)

          2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nden mezun olan Pınar Bal, 2011 yılında eş zamanlı olarak devam ettiği İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Şan Bölümü'nden mezun olmuştur.

          Üniversite yıllarından beri piyano ve şan dersleri vermekte, çeşitli sertifika programlarına öğrenci hazırlamaktadır. Özellikle ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav müfredatı konusunda hazırladığı onlarca öğrenci sonrasında büyük bir deneyim kazandı.2018 yılından itibaren de 'Beyaz Tuşlar'ın' ABRSM yetkili sınav merkezi olmasına olanak sağlamıştır. 

          Yakın zamanda çocuklarla olan çalışmalarını ilerletmek adına; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.

Görkem Özalp

(Kurucu)

     Müziğe gitar çalarak ortaokul yıllarında başladı, daha sonra İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde okumaya hak kazandı.

     

     Bu dönemde Piyano ve Elektro Gitar enstrumanlarını ana dalı olarak belirledi ve çalışmalarını bu enstrumanlar üzerinde yoğunlaştırdı. Bu dönemde ilk caz gitar derslerini Bilal Karaman'dan alma fırsatı buldu.

     2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Caz- Elektro Gitar bölümünü kazandı, 2009 yılında mezun oldu. Bu dönemde Cem Tuncer, Kerem Türkaydın, Şevket Akıncı, Önder Focan gibi önemli gitaristlerden eğitim alma şansı yakaladı.

       İstanbul'da halen çeşitli mekanlarda sahne alan Görkem Özalp, aktif müzisyenliğe de eğitmenliğinin yanında devam etmektedir. Sahnede caz, rock, pop gibi farklı 'genre' larda çalan öğretmenimiz bu tarzların inceliklerini öğrencilerine aktarmaya devam etmektedir.

bottom of page