top of page

M.E.B. Beyaz Tuşlar Müzik Okulu Sertifikası

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Bakanlık yönerge ve programlarına uygun kurumumuz sertifikası.
The Associated Board Of The Royal Schools Of Music

ABRSM öğrenciye hedefleyebileceği bir amaç yaratan ve bu hedefe ulaşmanın, çalışmadan geçtiğini öğrenciye gösteren, çalışılan eserlerin keyifli olması nedeniyle öğrencinin müzikten zevk almasını sağlayan, müzik eğitim standartlarını yükselten bir sınav protokolüdür.

Beyaz Tuşlar Müzik yıllardır yüksek başarı ile öğrencilerini bu sınava hazırlamaktadır.

Dünyada 100’den fazla ülkede aşamalı müzik sınavları sistemi sunan bu kurul, Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music  ve Royal  Scottish  Academy of Music and Drama’ nın kurduğu uluslararası bir sınayıcı kuruldur.

 

Sınavlar; 35 çalgı, şan, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır ve müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan müzisyene açıktır. Birleşik Kurul, her yıl yarım milyonun üzerinde öğrenciyi sınar ki, bu da dünyadaki en büyük müzik sınav sistemidir ve dünya çapındaki müzik eğitimi standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesinde büyük role sahiptir.

 

Kursumuz ABRSM Sınav Merkezi'dir.

Trinity College London Music Exams

Trinity College Sertifikası, Royal Academy sertifikasına benzemekle birlikte farklı müzik türlerinin de (caz, pop, rock gibi) değerlendirildiği bir sınav protokolüdür. Davul, elektro gitar gibi enstruman öğrencilerinin de girebileceği bu sınav sayesinde bu öğreciler de yeteneklerini sertifikalarıyla kanıtlayabilmektedirler. 

bottom of page